Aktuality / novinky

Toulky Jihlavskem

Ráj je v prvním dílu seriálu Toulky Jihlavskem v novinách Jihlavský express.
Toulky Jihlavskem mají i vlastní stránky www.toulkyjihlavskem.cz více


Vyžití nejen pro skauty

Nejenom z Oddílu Lišek sem vyrážejí Divočáci


Obnova laviček

Projekt Malá řemesla z Charity Jihlava se zasloužil o obnovu laviček - veliký dík!


Pojďme do Ráje 2012

Plánujeme na neděli 7.10. Tradiční setkání u ohně. Kdo chce vyrazí odkud chce :-) a sejdeme se okolo 15:00 na místě. Uděláme oheň, něco opečeme, pokecáme, dáme si Ježka, děti si zařádí a večer razíme domů. Pětka odjíždí v 18:36


Pětky jedou

5.5.2012 pořádala ZOO Jihlava akci zaměřenou zejména na děti "Pětky jedou do Ráje". Začínalo se na konečné v Ráji (odvoz z náměstí byl i historickým autobusem) a pak byla trasa se stanovišti údolím Jihlávky až do ZOO. Velmi vydařená akce!


Pojďme do Ráje 2011

Tradičně vydařené setkání s přáteli a dětmi. Opekli jsme ledacos, pokecali, dědi si zařádily... Počasí, jak je již zvykem, výborné.


Záměr umístění sochy

Po projednání s panem sochařem Michalem Olšiakem, kterému se místo moc líbilo, bylo dohodnuto zpracování návrhu a hrubého modelu sochy, jak jej vidíte. Socha měla symbolizovat prosperitu a sílu Města Jihlavy.
Socha by mohla být umístěna v kruhu stromů (po přesunutí tří laviček co tam nyní jsou). Výška by byla okolo 2,5 m.
Bohužel se záměr příliš nesetkal s kladnými ohlasy, takže k uskutečnění asi nikdy nedojde. Michal Olšiak


Tak je úředně rozhodnuto

Rozhodnutí o povolení závory můžete vidět na stránce "současnost".
Jedná se o kompromis - měl by být zachován důstojný průchod.
Jaká je realita na mostě do Ráje se podívejte na místě samém. Prostup do současnosti :-)


Otevřeno

Podle informací z Magistrátu bylo Rančířovu povoleno umístění značky zákaz vjezdu. Tamní obecní úřad si to vyložil po svém. Zatím je, na základě našeho upozornění, otevřeno do vyřešení problému. Doufejme, že řešení bude spočívat v otevření natrvalo, nejlépe v odstranění závory.


Závora

Obec Rančířov instalovala nelegálně závoru na přístupovou cestu do Ráje směrem od Jihlavy (na mostě přes říčku Jihlávku). Můžete-li pomoci v boji za odstranění závory, prosíme o to.


Jihlavský netopýr instaloval informační tabule

U příležitosti Konference Stříbrná Jihlava 2010, instalovalo Občanské sdružení Jihlavský netopýr dvě informační tabule u prospekční štolky. Díky práci tohoto sdružení je ústí štolky ve velmi dobrém stavu.


Pojďme do Ráje 2010

Tak jako loni, připravili jsme i letos tuto akci. Vyšlo to na 18.9. Konání od 15.00 do 18.00. Samozřejmě bylo hezky, jak už je tradicí :-)
Pivovar nás zase podpořil - pijte Ježka!


Vycházka do Ráje

1.5. v 15.00 vyrážíme od hráze Staré plovárny proti proudu Jihlávky do Ráje. Fajn procházka - trasa je hezká, nenáročná a bylo hezky.

Vycházka se vydařila a u ohně pak bylo v Ráji moc fajn. Tak zase někdy příště.


Jaro

Už i u ruin restaurace kvetou sněženky a konečná autobusové linky MHD k Ráji se začíná stavět - jaro se zabydlelo


Zima a dál

I v zimě je v Ráji hezky.
Možnost vycházek zlepší nově prodloužená autobusová linka MHD na Znojemskou ulici.
V roce 2010 plánujeme dvě větší akce s KČT. První z nich bude Vycházka do Ráje 1.5.
Druhou bude v září "Pojďme do Ráje", druhý ročník úspěšné akce.


Projekt končí

Projekt "Oživení vycházkové lokality Ráj u Jihlavy" končí. Podařilo se Ráj zkultivovat a znovu dostat do povědomí lidí. Díky široké spolupráci s řadou spolků, organizací a institucí, to zde bude žít dál jako součást příměstského kulturního prostoru. Naše snaha bude samozřejmě pokračovat.


19.9.2009

Pojďme do Ráje - velmi vydařená akce, která těšila jak účastníky, tak pořadatele. Díky jihlavskému pivovaru jsme nežíznili. Díky Domu dětí si děti mohly tvořit draky. Díky počasí a pohodovým účastníkům to bylo fajn odpoledne.
Článek o akci


Pojďme do Ráje 2009

19.9. odpoledne připravujeme setkání v Ráji. Naplánujte si vycházku na tento termín a přiďte.
Bližší informace najdete časem zde i na plakátech po Jihlavě. Něco se možná dozvíte a můžete si dát i točeného Ježka :-)

Nejde o organizovanou konzumní zábavu, proto nejezděte prosím autem. Hlavní je se projít či projet na kole do hezkého místa.
Plakát


V září

Přípravy na setkání 19.9. v plném proudu.
Tráva i náleny vysečeny. Lavičky se instalují. Proveden opětovný úklid (je neuvěřitelné co se stále objevuje odpadků).


V srpnu

Jsou téměř hotovy lavičky (na které bylo nakoupeno dřevo a v Charitě na nich pracují) a bylo vybudováno ohniště. Instalaci laviček předpokládáme začátkem září.


Web

Během června a července se podařilo především díky firmám Yashica, M-soft a Mgr. J. Smítkovi dát dohromady vše potřebné pro vytvoření a fungování stránek, které si právě prohlížíte.


Úklid

19.-21.6.09 se podařilo naplnit odpadky z Ráje a okolí cca 1/3 kontejneru od Služeb města Jihlavy. Děkujeme všem zúčastněným za pomoc.


Sečení

Díky jihlavské Charitě za velký kus práce. Předpokládáme ještě vykácení části náletů, podle toho co dovolí OŽP magistráru.


jihlavskaaliance@ji.cz